REHABILITACJA-KORONOWO-1200x1200.jpg

Podczas pracy z osobami starszymi w naszym gabinecie w Koronowie oraz w domu pacjenta często spotykamy się z osobami starszymi, którzy w celu zapobiegnięcia zmianom inwolucyjnym (degeneracyjnym) w ich organizmach decydują się na prewencyjne korzystanie z usług wykwalifikowanych fizjoterapeutów i rehabilitantów w Koronowie w celu poprawy komfortu swojego życia.

Francuski filozof Pascal który w XVII wieku sformował tezę „Ruch to życie, bezruch to śmierć”. Słowa te powinny być jeszcze wzbogacone o słowa Tissota jakoby ruchem można zastąpić niemal każdy lek, a ruchu nie można zastąpić żadnym lekiem. Ćwiczenia w tej grupie wiekowej mają na celu podniesienie wskaźników wytrzymałości fizycznej, krążeniowo-oddechowej, poprawić koordynację nerwowo-mięśniową i nie dopuszczać do zmian wtórnych zRehabilitacja Koronowo nieczynności takich jak zmiany stawowe, zaniki mięśniowe. Należy uważać aby ćwiczenia prowadzone były w odpowiedni sposób pod względem metodycznym. Tempo, obciążenie, i czas trwania muszą być każdorazowo dobierane do możliwości Pacjenta, w wieku podeszłym odradzane są też ćwiczenia wymagające złożonej koordynacji i dużej liczby nowych, nieznanych zadań ruchowych.

Podczas pracy na terenie Koronowa i okolic widujemy ludzi starszych reprezentujących różny stopień sprawności fizycznej. Nasze doświadczenia wskazują jasno że im ktoś był sprawniejszą i aktywniejszą osobą przed chorobą, tym ma większe szanse na powrót do zdrowia.

Zobacz także: Rehabilitacja osób starszychREHABILITACJA DOMOWA, REHABILITACJA KORONOWO,