CHOROBY NEURODEGENERACYJNE

5 czerwca 2023 by Mateusz Murawiecki
choroby-neurodegeneracyjne-scaled-e1685970541389-1200x1020.jpg

Choroby neurodegeneracyjne.

Podczas prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i usprawniania leczniczego z osobami dorosłymi i dziećmi w Koronowie coraz częściej natrafiamy na osoby które dosunięte są postępującymi chorobami neurodegeneracyjnymi takimi jak Parkinsonizm, Stwardnienie zanikowe boczne, czy stwardnienie rozsiane.

Rocznie w Polsce rozpoznaje się ok 8000 nowych przypadków choroby Parkinsona i szacuje się ją na drugą po udarze mózgu przyczynę niesprawności neurologicznej. Choroba ta objawia się dość specyficznie ale zdiagnozowanie jej przez lekarza specjalistę wcale nie jest łatwe. Często występuje obok siebie wiele objawów o różnym nasileniu i początku takich jak: spowolnienie ruchowe, sztywność mięśniowa, drżenie spoczynkowe, oraz zaburzenia stabilności postawy. Jeżeli dodamy do tego objawy poza ruchowe takie jak depresja, otępienie, zaburzenia z układu autonomicznego, oraz zaburzenia związane ze snem daje nam to obraz choroby która dotyka praktycznie każdej sfery życia pacjenta.
W gabinecie posiadamy niezbędną wiedzę, umiejętności i sprzęt aby w jak najbardziej pełny i holistyczny sposób pomóc naszym podopiecznym z chorobą Parkinsona i innymi postępującymi chorobami neurodegeneracyjnymi. Wiemy jak ważna jest kompleksowa fizjoterapia oraz żadnego pacjenta nie zostawiamy bez pomocy zarówno w naszym gabinecie w Koronowie jak i podczas fizjoterapeutycznych wizyt domowych.

ZOBACZ TAKŻE: REHABILITACJA KORONOWOREHABILITACJA DOMOWA.

Photo: Vecteezy.com