Stworzyliśmy indywidualną ofertę dla naszych pacjentów


METODA MEDEK


Rehabilitujemy, uczymy prozdrowotnych nawyków, propagujemy aktywny tryb życia i przykładamy wagę do szeroko pojętej profilaktyki.

INFORMACJE O NASKONTAKT NAMI


Czym jest metoda medek

Dynamiczna metoda kinetycznej stymulacji MEDEK jest jedną z dróg do rozwinięcia przez dzieci z specjalnymi potrzebami w zakresie rehabilitacji neurologicznej, umiejętności samodzielnego poruszania się.

Metoda ta została wynaleziona i rozwinięta przez Ramona Cuevasa pomiędzy 1971-1976r.

Jednym z założeń metody MEDEK jest zastosowanie środowiska wykorzystującego grawitacje jako bodziec. Ruch oraz umiejętności manipulacyjne wymagają kontroli posturalnej lub umiejętności pokonywania sił grawitacji aby móc ustabilizować ciało w przestrzeni.

To właśnie grawitacja jest uważana za główny bodziec który pobudza układ nerwowy i mięśniowy do odpowiednich reakcji. W medeku jesteśmy przekonani że wczesna diagnoza i wdrożone leczenie wpływają pozytywnie na struktury mózgu.

Zobacz też na czym polega Metoda PNFW naszej praktyce zajmujemy się również rehabilitacją domową na terenie Bydgoszczy, Koronowa i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem osób ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi zwłaszcza osób starszych po złamaniach oraz z chorobami współistniejącymi.

Jak wygląda terapia tą metodą

W terapii metodą MEDEK wykorzystuje się posiadane już przez dziecko umiejętności i ruchy. Skupiamy się na treningu prowadzącym do siadu, stania a następnie chodu.

Podczas treningu pacjent pracuje w zadaniach wykorzystujących mięśnie posturalne oraz zadania nakierowane na funkcje. Unikana jest izolowana praca pojedynczych mięśni.

Nadmiernie napięte mięśnie są rozciągane podczas dynamicznych zmian pozycji. W przeciwieństwie do innych metod podczas interwencji MEDEK, wykonywane zadania nie wymagają pełnej współpracy lub świadomości ze strony dziecka.

Po każdej wizycie rodzice otrzymują program około ośmiu ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. Ćwiczenia wykonywane są przez rodziców lub opiekunów dwa razy dziennie.

Wskazania

Dzieci z opóźnieniem psycho-ruchowym, hipotonicy, dzieci z zespołem Downa, stwierdzone porażenie mózgowe, zespoły genetyczne i inne.

Najlepiej gdy terapia rozpocznie się możliwie najwcześniej nawet podczas pierwszych sześciu miesięcy życia. W medeku wierzymy że nabywanie nowych umiejętności wymaga praktyki, praktyki i jeszcze raz praktyki.

Niemożność kontroli głowy i ciała we wczesnych etapach życia może prowadzić do bardziej poważnych deficytów takich jak osłabienie mięśniowe, deformacje, problemy z rozwojem poznawczym i społecznym dla tego tak ważna jest wczesna interwencja.

Galeria Medek


Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub uwagi, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

FORMULARZ KONTAKTOWY

KILKA SŁÓW O NAS

Bydgoskie centrum rehabilitacji i terapii MEDEK, to wyspecjalizowana placówka zapewniająca rehabilitacje neurologiczną osobom w potrzebie od pierwszych miesięcy życia aż do późnej starości.


Naszym celem jest zapewnienie podopiecznym jak największej ilości oraz jak najlepszej jakości ruchu, ponieważ wierzymy że niezależność jest kluczem do życia na wysokim poziomie.


full
My w Social Mediach

POLUB NAS

Lubisz media społecznościowe? My też! Znajdź nas na Facebooku, Instagramie itd.Copyright MEDEK 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.