PRZYKURCZE MIĘŚNIOWE

19 września 2022 by Mateusz Murawiecki
Medek-Koronowo-1200x1600.jpeg

Wszędzie tam gdzie potrzebna jest rehabilitacja neurologiczna lub ortopedyczna, oraz chory doświadcza mniejszej ilości ruchu niż zwykle zawsze istnieje ryzyko rozwinięcia przykurczy stawowych.

Podczas naszej praktyki fizjoterapeutycznej na terenie Koronowa i ościennych miejscowości takich jak Nowy Dwór, Stary Dwór, Stopka Wtelno, Dobrcz czy Serock coraz częściej spotykamy pacjentów z powstającymi lub utrwalonymi przykurczami stawowymi. Przyczyną ich powstawania nie jest opatrunek gipsowy zakładany w celu wygojenia tkanek, lecz brak ruchu i zaniedbanie ćwiczeń leczniczych. Odruchowy przykurcz mięśni towarzyszy wszelkim urazom kości i może powodować zmniejszenie ruchomości także w stawach, które nie są dotknięte schorzeniem.

Systematyczne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, mających na celu wzmocnienie osłabionych i  zanikłych mięśni, jest w tych przypadkach jedynym skutecznym sposobem leczenia.
Fizjoterapeuci  w Centrum Rehabilitacji i Terapii Medek w Koronowie wiedzą że silne i wydolne mięśnie będą w stanie przywrócić pełny zakres ruchów w stawach aby w dłuższej perspektywie nie doszło do powstawania obrzęków i przykurczy a chory jak najszybciej mógł wrócić do swoich zwykłych zajęć.

 

Zobacz także: REHABILITACJA KORONOWOREHABILITACJA DOMOWAREHABILITACJA DZIECIĘCA.