Wczesna Interwencja Neurologiczna Rehabilitacja Koronowo

30 września 2021 by Mateusz Murawiecki
IMG-20210923-WA0006-1200x1600.jpg

W  naszym gabinecie w Centrum Rehabilitacji MEDEK w Koronowie oferujemy wczesną interwencję neurologiczną co oznacza, że można się do nas zgłosić już w pierwszych dniach życia dziecka.
Przeważająca część nowonarodzonych dzieci cechuje się prawidłowym rozwojem ruchowym – który jest zbiorem funkcji motorycznych pozwalających dziecku na stopniowe osiąganie niezależności w poruszaniu się w życiu codziennym.

 

Dysharmonia rozwoju może być zauważona już w życiu płodowym, u noworodków lub w kilka miesięcy po urodzeniu dlatego tak ważne dla rehabilitacji neurologicznej dzieci jest jak najwcześniej rozpoczęta terapia.

Istotna dla rehabilitacji neurologicznej dzieci jest wczesna obserwacja która ujawnić może:
– opóźnienie w osiąganiu przewidzianych dla danego wieku zdolności ruchowych,
– nieprawidłowe wykonywanie funkcji pod względem jakościowym,
– stereotypowe lub mało zróżnicowane reakcje na bodźce,
– przetrwałe lub brak reakcji odruchowych.
Już jedna wizyta w koronowskim gabinecie rehabilitacji, podczas której dokonujemy szczegółowej obserwacji i wielu testów pozwoli ustalić opóźnienia w rozwoju motorycznym, a te z kolei sygnalizują opóźnienia w rozwoju poznawczym, społecznym i emocjonalnym. W pierwszych miesiącach życia dziecka deficyty motoryczne mogą być jedynym sygnałem nieprawidłowości, który jesteśmy w stanie odebrać. Oznacza to, że ocena dziecka w najwcześniejszym okresie życia jest najważniejsza, ponieważ jesteśmy w stanie szybko wdrożyć rehabilitacje neurologiczną, która ma wpływ nie tylko na aktualny stan dziecka ale będzie rzutować na kolejne etapy rozwoju.

 

 

 

 

 

Rehabilitacja dzieci Koronowo

REHABILITACJA DZIECIĘCAREHABILITACJA KORONOWOREHABILITACJA DOMOWA