Stworzyliśmy indywidualną ofertę dla naszych pacjentów

STYMULACJA BAZALNA

Rehabilitujemy, uczymy prozdrowotnych nawyków, propagujemy aktywny tryb życia i przykładamy wagę do szeroko pojętej profilaktyki.

KINESIOLOGY TAPINGKONTAKT NAMI


Czym jest metoda Stymulacja Bazalna

Bazalna oznacza tyle co bezwarunkowa, elementarna. Pod tym słowem rozumie się podstawowe, jak najprostsze formy pobudzania poprzez odniesienie się do zmysłów osoby chorej.

Bezwarunkowa oznacza że jedynie obecność osoby chorej jest wystarczająca. Stymulacja oznacza pobudzanie sensoryczne narządów zmysłów osoby chorej. Jest również zaproszeniem tej osoby do podjęcia próby zareagowania na zadawane jej bodźce percepcyjne.

Stymulacja bazalna stawia sobie za cel wspieranie elementarnych sposobów doświadczania świata i komunikowania się z otoczeniem.

Dostarcza ona osobom z ograniczeniami percepcyjnymi ruchowymi oraz komunikacyjnymi różnorodnych możliwości doświadczania i interakcji z otoczeniem, poprzez adresowanie odpowiednich bodźców do różnych poziomów zmysłów danej osoby poprzez wspomaganie samorozwoju w często trudnych sytuacjach życiowych.

Wskazania

Stany minimalnej świadomości, lub śpiączki w wyniku udarów mózgu, urazów czaszkowo mózgowych, mpd i innychJeżeli masz do nas jakieś pytania lub uwagi, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

FORMULARZ KONTAKTOWY

KILKA SŁÓW O NAS

Bydgoskie centrum rehabilitacji i terapii MEDEK, to wyspecjalizowana placówka zapewniająca rehabilitacje neurologiczną osobom w potrzebie od pierwszych miesięcy życia aż do późnej starości.


Naszym celem jest zapewnienie podopiecznym jak największej ilości oraz jak najlepszej jakości ruchu, ponieważ wierzymy że niezależność jest kluczem do życia na wysokim poziomie.


My w Social Mediach

POLUB NAS

Lubisz media społecznościowe? My też! Znajdź nas na Facebooku, Instagramie itd.Copyright MEDEK 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.