Stworzyliśmy indywidualną ofertę dla naszych pacjentów


KINESIOLOGY TAPING


Rehabilitujemy, uczymy prozdrowotnych nawyków, propagujemy aktywny tryb życia i przykładamy wagę do szeroko pojętej profilaktyki.

NASZ CENNIKINFORMACJE O NAS


Czym jest metoda Kinesiology Taping?

Jest to jedna z technik terapii rehabilitacyjnych, której zadaniem jest przede wszystkim zmniejszenie obrzęków, bólu, a także poprawa krążenia krwi i limfy. Zaletą stosowania metody Kinesiology Taping jest to, że można ją z powodzeniem łączyć z innymi formami terapii dostosowując leczenie do różnych schorzeń w tym samym czasie.

Technika ta została opracowana przez Japończyka Dr Kenzo Kase. Odkrył on, że wykorzystując specjalny plaster, można uzyskać zadowalające wyniki podczas rehabilitacji pacjentów. Metodę Kinesiology Taping wykorzystuje się w różnych specjalizacjach klinicznych, między innymi w: neurologii, ortopedii, pediatrii, jak i traumatologii.


Jak wygląda terapia metodą Kinesiology Taping?

Technika jest przede wszystkim doskonała jako uzupełnienie prowadzonej terapii. Jej wykonanie polega na aplikacji specjalnych, tkanych, bawełnianych plastrów o odpowiednio zaprojektowanej strukturze, a także parametrach rozciągania. Ich poprawne założenie powoduje pofałdowanie, a także uniesienie naskórka wraz z warstwą skóry właściwej. Powoduje to zwiększenie przepływu krwi, a także pomaga w transporcie chłonki, czyli płynu tkankowego odpowiadającego między innymi za poprawne działanie układu odpornościowego u człowieka.

Terapia wspomaga leczenie przez całą dobę, dzięki czemu możliwe jest jej stosowanie nawet podczas snu. Odkryto, że efekty tej techniki utrzymują się nawet po zdjęciu zaaplikowanych plastrów.

Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub uwagi, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

FORMULARZ KONTAKTOWY