Stworzyliśmy indywidualną ofertę dla naszych pacjentów

Metoda NDT BOBATH

Rehabilitujemy, uczymy prozdrowotnych nawyków, propagujemy aktywny tryb życia i przykładamy wagę do szeroko pojętej profilaktyki.

METODA MEDEKMETODA PNFCzym jest Metoda NDT BOBATH


Metoda NTD –Bobath oferuje interdyscyplinarne podejście do problemu pacjenta. Metoda ta zapewnia wysoko wyspecjalizowane podejście, ocenę, oraz leczenie dla tych którzy posiadają ograniczenia w pełnym korzystaniu z życia.

Wielo dyscyplinarny charakter tej metody stawia ją jako najbardziej rozpowszechnioną oraz poznaną ze wszystkich wykorzystywanych obecnie metod rehabilitacji neurologicznej.

Podejście to nastawione jest na rozwiązywanie problemów dziecka (pacjenta) z zaburzeniami funkcji ruchowych wynikających z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego z uwzględnieniem jego osobowości, zdolności poznawczych, oraz barier środowiskowych, wpływających na możliwości uczestnictwa w codziennym życiu.

Zobacz też na czym polega Metoda IBITA BOBATHJak wygląda terapia tą metodą

Pracę tą metodą rozpoczyna się od wnikliwej obserwacji i oceny możliwości pacjenta/dziecka z uwzględnieniem jakości ruchu. Następnie następuje analiza jego możliwości, pierwotnych i wtórnych zaburzeń.

Po obserwacji i analizie następuje określenie trudności w wykonywaniu użytecznych funkcjonalnie czynności ruchowych. Interwencja następuje poprzez zastosowanie specyficznych technik w nauce czynności funkcjonalnych. Dostosowanie i dawkowanie wspomagań aż do samodzielności w wykonaniu.

Wskazania

Terapie z zastosowaniem metody NDT-Bobath można stosować w różnym wieku ale szczególną przydatność w usprawnianiu wykazano u niemowląt (NDT-Bobath Baby) i dzieci gdyż może być łatwo włączona w zabiegi pielęgnacyjne takie jak noszenie, przewijanie, karmienie, ubieranie, zabawa).

Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub uwagi, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

FORMULARZ KONTAKTOWY